Sopron történelmi belvárosa műemléki felújítása és bemutatása II. ütem elnevezésű projekt keretében belvárosi műemléki épületek homlokzat felújítási munkáiról

Sopron történelmi belvárosa műemléki felújítása és bemutatása II. ütem elnevezésű projekt keretében belvárosi műemléki épületek homlokzat felújítási munkáiról

A Modern Városok program keretében, Magyarország Kormánya 1 milliárd forintos támogatást adott a történelmi belváros 25 önkormányzati, és állami épületet érintő homlokzat felújítási munkákra.

A sikeresen lezárult közbeszerzési eljárást követően a kivitelezési munkák várhatóan 2018. október elején kezdődnek és 2020. márciusában fejeződnek be. A kivitelező az egyes épületek munkáit ütemterv szerint végzi.

A tervezett homlokzat felújítások az adott épület műszaki állagának megfelelően az alábbi kivitelezési munkákat tartalmazzák: tető, és bádogos szerkezetek javítása, felújítása; homlokzati vakolatok, kőfelületek, kőszerkezetek javítása, felújítása; homlokzatszínezés; homlokzati nyílászáró szerkezetek javítása, felújítása; lábazatok felújítása; homlokzati falak talajnedvesség elleni injektált szigetelése 

A kivitelezőnek a munkavégzés alatt biztosítania kell a munkaterületen levő ingatlanokba való bejutást, az intézmények gépjárművel történő megközelítését (szállítások), a munkaterületeken a gyalogosok balesetmentes közlekedését, áthaladását, veszély esetén a tűzoltók, mentők, rendőrség beközlekedését.  

A történelmi belváros műemlék épületeinek homlokzat megújításával és a belvárosi utcák terek felújításával reményeink szerint még élhetőbbé, vonzóbbá tesszük városunkat. Kérjük, hogy a felújítási munkákkal járó kellemetlenségeket elviselve, járuljanak hozzá, működjenek együtt városunk egyik legjelentősebb beruházásának sikeres megvalósításához.