Tájékoztató a homlokzat felújításokról

Tájékoztató a homlokzat felújításokról

Sopron történelmi belvárosa műemléki felújítása és bemutatása II. ütem elnevezésű projekt keretében belvárosi műemléki épületek homlokzat felújítási munkáiról.

A Modern Városok program keretében, Magyarország Kormánya 1 milliárd forintos támogatást adott a történelmi belváros 25 önkormányzati, és állami épületet érintő homlokzat felújítási munkákra. 

A sikeresen lezárult közbeszerzési eljárást követően a kivitelezési munkák 2018. október elején kezdődtek és 2020. márciusában fejeződnek be. A kivitelező az egyes épületek munkáit ütemterv szerint végzi.  

2018-ban elkészült épületek: Templom u 26, Fegyvertár 2, Előkapu 1-3, Új u 4. 

2019-20-ban kivitelezésre kerülő épületek: Várkerület 54-56, Szent György u 7, 9, Hátsókapu 2, Petőfi tér 3, Orsolya tér 4, 5, Új u 8, 12, 11, 16, 22-24, 26, 28, Fő tér 1, 5, Templom u 2, 4, 7, 15, 21. 

A tervezett homlokzat felújítások az adott épület műszaki állagának megfelelően az alábbi kivitelezési munkákat tartalmazzák: tető, és bádogos szerkezetek javítása, felújítása; homlokzati vakolatok, kőfelületek, kőszerkezetek javítása, felújítása; homlokzatszínezés; homlokzati nyílászáró szerkezetek javítása, felújítása; lábazatok felújítása; homlokzati falak talajnedvesség elleni injektált szigetelése. 

A kivitelezőnek a munkavégzés alatt biztosítania kell a munkaterületen levő ingatlanokba való bejutást, az intézmények gépjárművel történő megközelítését (szállítások), a munkaterületeken a gyalogosok balesetmentes közlekedését, áthaladását, veszély esetén a tűzoltók, mentők, rendőrség beközlekedését.  

A történelmi belváros műemlék épületeinek homlokzat megújításával és a belvárosi utcák terek felújításával reményeink szerint még élhetőbbé, vonzóbbá tesszük városunkat.  

Kérjük, hogy a felújítási munkákkal járó kellemetlenségeket elviselve, járuljanak hozzá, működjenek együtt városunk egyik legjelentősebb beruházásának sikeres megvalósításához.  

Sopron, 2019. február 20.

Kelemen Imre  

ügyvezető sk.